Sorter / 90 Derece Konveyör

90 Derece Konveyör

90 Derece konveyör, dönüşlü konveyör olarak da bilinir. Üretim alanlarında ihtiyaç duyulan dönüşü sağlamaktadırlar. Kurulan konveyör sistemi belli bir hizada ilerlerken, söz konusu alanın daha dar olması ya da daha farklı nedenlerden dolayı, konveyörün yönünün değiştirilmesi gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda kullanılabilecek farklı derecelik dönüşü sağlayan konveyör sistemleri mevcuttur. Bu sistemler genel olarak dönüşlü konveyör ya da dönüş konveyörü olarak ifade edilir. Bu konveyörler aynı zamanda dönüş sağladıkları dereceye göre de adlandırılmakta ve tanınmaktadır. Buna göre piyasada standart olarak 45, 90 ve 180 derecelik dönüş konveyör seçenekleri olduğunu söyleyebiliriz.

90 derecelik konveyör, adından da anlaşıldığı gibi 90 derecelik dönüşü sağlamaktadır. Bu sayede söz konusu konveyör üzerinde gelen mal, eşya, ürünler; 90 derecelik bir açı yaparak, doğrudan yeni bir kontrol ya da bitiş noktasına kadar otomatik ilerler.

Bu sistem daha çok belli bir yönde devam eden hattın, 90 derecelik bir dönüş sistemi ile farklı ya da devamı niteliğindeki eş değer hatta aktarılması olarak da kurulabilir. Burada esasında malın yapısı ve söz konusu alanda konveyörün kullanım amacına da bağlı olarak özel bir çözümün geliştirilmesi de mümkündür. Nitekim firmamız bu aşamada proje geliştirirken, ihtiyaç ve talepleri göz önünde bulundurmaktadır.

Yapıları ve bu yapıları doğrultusunda kullanım alanlarına göre 90 derece konveyörleri kendi içinde üç temel çeşide ayırabilmemiz mümkündür.

1. PVC Bantlı Dönüş Konveyörleri
PVC bandın kullanıldığı bir dönüş konveyörü daha çok gıda, ilaç, kozmetik ve kimyasal ürün gibi ürünlerin üretim, transfer ve benzeri işlemlerinde kullanılan sistemlerdir.

2. Rulolu Dönüş Konveyörleri
Rulolu dönüş konveyörleri özel bir rulo sistemine sahiptir. Rulo yapısı sayesinde ağır yükler, koli çeşitleri ve çeşitli lojistik alanlarındaki eşya ve malların taşınabilmesinde ideal bir çözüm sunar.

3. Modüler Bantlı Dönüş Konveyörleri
Konveyör sistemine dahil edilen özel bir bant sistemi olarak ifade edebileceğimiz modüler bant; hemen hemen tüm sektörlerde hizmet verebilecek bir stabiliteye sahiptir. Kullanıldığı başlıca alanları; gıda sanayi, catering ve diğer farklı türden daha çok küçük ebatlı ürünler olarak sıralandırabiliriz.

imgTel: 0216 452 92 44