Sorter / Teleskopik Konveyör

Teleskopik Konveyör

Taşımacılık  sektöründe veya ürünlerin yüklenmesi aşamasında kolaylık sağlayan konveyörler çeşit olarak çok geniş yelpazeye ayrılmaktadır. Bu konveyör çeşitleri içinde  teleskopik konveyör yükleme sırasında işinizi çok kolaylaştırmaktadır. 

Teleskopik Konveyörler;  kademe kademe bir biri içinden çıkan pvc bantlar ile yükleme yapılacak olan tırın veya kamyonun ortasına kadar uzanarak yükleme yapılacak olan ürünün kamyona ve tıra insan gücü kullanılmadan yüklenmesini sağlar. 

Tek kademe, 2 kademe ve 3 kademe olarak farklı kademelerde çalışabilen teleskopik konveyörlerin bir diğer özelliği de ileri ve geri çalışabilmesidir. Bu özelliği ile  kamyon veya tıra yükleme yapabilirken kamyon ve tır içindeki malzemelerin indirilmesinde de hayati kolaylık sağlar.


Tahrik tamburu sayesinde pvc bantların  dönmesi ve uzayan kademeleri ile kamyonun veya tırın en uç noktasına kadar seri bir şekilde yükleme yapmanızı sağlar. Ayrıca kamyon kasasının yükleme ile daralması ile kademe kısalarak geriye doğru çekilebilir. Böylece kamyonun her alanına insan gücü kullanmadan taşınacak malzemelerin yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlar.  

Teleskopik konveyör kullanım alanları oldukça geniştir. 


1 ) Konteyner geni hangarı, vagon yükleme ve boşaltılması işlemlerinde,


2 ) Limanlarda, alış veriş merkezlerinde, hava alanı gümrük alanlarında,


3 ) Paketleme ve yükleme tesislerinde,


4 ) Kargo tasnif ve iletim merkezlerinde,


5 ) Malzeme depolama, stoklama, yükleme alanlarının tamamında rahatlıkla kullanılabilir olduğu için çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.


 


Özellikle seri yükleme yapılacak tesislerde zaman ve insan gücü tasarrufunda bulunmak için en ideal konveyör türü olarak tercih edilmektedir. Sabit teleskopik konveyörlerin dışında mobil olarak kullanılabilen teleskopik konveyörler de vardır. Mobil teleskopik konveyörler  tesis içinde istenilen noktalara ham madde ve ürün stoklama işinde, ham maddelerin taşınması işleminde kolaylık sağlar. Uzayan ve kısalan kademeleri ile her alanı fonksiyonel olarak kullanabilme imkanı sağlaması tercih sebebi olmaktadır. 3 kademeli olarak üretilen  teleskopik konveyörün bir diğer özelliği de yükleme yapılan alanda belirli mesafelere kadar alçalıp yükselebilmesidir. Bu özelliği ile sizlere daha fazla istif alanı oluşturur. Özellikle kamyon kasası, konteyner ve stok alanlarına yapılan istifleme işlemlerinde insan gücünü minimal seviyeye düşürerek yükleme ve boşaltma yapma imkanı sağlar

imgTel: 0216 452 92 44