Sorter / Zincirli Konveyör

Zincirli Konveyör

Zincirli konveyör sistemi; diğer konveyörlere göre malzemelerin taşınmasını palet kullanarak yapar. Ayrıca sistem içinde yatay taşıma ve 60 derece eğime kadar ürün ve malzeme taşıması yapılmasında da rahatlıkla kullanılabilen zincirli konveyör tesis içinde ürün ve malzeme taşınmasının zor olduğu bölümlerde de kolaylıkla kullanılabilmektedir.  

Saatte maksimum 40 tonluk bir taşıma sağlayan sistem üzerinde un, buğday, ay çekirdeği, kömür tozu, demir tozu, granit tozu gibi serbest akışkanlık özelliği bulunan  taneli malzemelerin yatay düzlemde  istenilen uzaklıktaki mesafelere taşınmasını sağlar. 

Zincirli konveyör demonte  olarak tesise getirilip kısa sürelerde montaj işlemi yapılması ile tesis içinde insan gücü gerektirmeyen  taşıma avantajı sağlar. Zincirli konveyörün  taşıma sistemi  mesnetli dişli bir mekanizmadan oluşur. Bu durum yüksek kopma ve kesme mukavemeti sağladığı için  aşırı dolum olsa bile dayanım gösterir. 

Aşırı dolum yapılması durumunda dolum ve patlatma kapakları aracılığı ile güvenli bir taşıma sağlayabileceğiniz bir sistem olarak tesis içinde gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.


Zincirli konveyör genel olarak buğday, mısır, demir tozu, mermer tozu gibi malzemelerin sülolara taşınmasında, sülolarda yer alan bu malzemelerin işlem görmesi için gerekli makinelere iletilmesinde kullanılmaktadır. İsteğe ve ihtiyaca göre Üzeri açık olarak üretilebilen konveyör isteğe bağlı olarak veya zaruri koşulların oluşması nedeniyle üzeri kapalı olarak da imal edilip kullanılmaktadır. Çok ince demir tozları, mermer tozları gibi malzemelerin taşınması sırasında sızdırmazlık özelliği sayesinde malzemeler istenilen yere kolaylıkla taşınabilir.


Zincirli konveyör üretiminde baklalı zincir ve hasır bantlar kullanıldığı için ince taneli veya toz haldeki malzemeler ile birlikte her türlü kutulu ambalajlı paket, küçük torba ve çuval içinde paketlenmiş malzemelerde kolaylıkla taşınmaktadır Özellikle gıda sektöründe üretimi kolaylaştıran ve ham maddenin taşınması işleminde maliyet ve insan gücü tasarrufu oluşturması nedeniyle firmalar tarafında yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Ayrıca madenlerden çıkarılan kömür tozlarının taşınmasında zaman tasarrufu sağlaması nedeniyle de tercih edilmektedir. Temizlik ve hijyen bakımından paslanmaz metal kullanılarak üretiliyor olması ve çelik baklalı zinciri ile son derece temiz ve hijyen ortamında taşıma sağlanır.

imgTel: 0216 452 92 44